Vyberte stránku
Letošní 9. ročník programu INICIO pro ženy, který prostřednictvím sady přednášek a workshopů radí ženám při rozjezdu podnikání, je u konce. Na vyhodnocení svých byznysplánů si účastnice projektu z důvodu koronavirových opatření musely počkat 3 měsíce. Karanténní přestávka však pro mnohé znamenala příležitost svůj vysněný byznys do detailu promyslet a často ho i zásadně změnit.

Zájem o pomoc odborníků zaměřenou na rozjezd podnikání mají ženy z celé České republiky, často se jedná o maminky menších dětí, které svůj čas chtějí trávit efektivně a realizovat se v tom, co umí. Velká část účastnic projektu již krátce podniká, často souběžně s jiným zaměstnáním či během rodičovské dovolené.  Ačkoliv častým motivem podnikání je touha dělat si věci po svém, formát, kdy žena podniká a zároveň si udržuje stálý příjem ze zaměstnání, jí poskytuje jistotu a tedy i možnost v rámci podnikání zkoušet a riskovat. Během samotného kurzu ženy nejvíce oceňují atmosféru typickou pro úzký okruh žen a možnost sdílení: obav i nápadů, jak strasti spojené s podnikáním překonat. Projekt tak vnímají jako bezpečnou networkingovou platformu, kde je prostor se jejich byznysu věnovat do hloubky a získat tak cennou zpětnou vazbu a často i nová přátelství.

INICIO pro ženy v rámci série seminářů připravuje ženy na cestu byznysem, kdy se účastnice například dozví, jak sestavit podnikatelský plán včetně rozpočtu, jak komunikovat na sociálních mediích či jakými prodejními kanály oslovit své vysněné zákazníky. V závěru projektu pak prezentují svoje vlastní byznys plány před porotou tvořenou Margaretou Křížovou, partnerkou CEAG a byznys angel investorkou a Libuší Kyzlinkovou, která na pozici Communication and Corporate Affairs Director zastupuje hlavního partnera projektu – společnost GSK.

Projekt INICIO pro ženy absolvovalo již 111 žen, přičemž polovina z nich dnes aktivně podniká. Letošními výherkyněmi jsou Katarína Balcová s projektem cestovních matrací do dětských postýlek, Růžena Jeleneková tvořící zábavné procházky Prahou pro děti a Milena Virtová nabízející skupinové hudební kroužky pro děti a rodiče.

Nadcházející 10. ročník projektu startuje 6. 11. 2020. Více informací včetně přihlášky naleznete na inicioprozeny.cz.