Vyberte stránku
v uplynulých týdnech jsme vám postupně představili některé z témat našich workshopů a současně jsme vám poskytli řadu nástrojů a tipů, se kterými si můžete vytvořit nové návyky pro zkvalitnění svého života. Upřímně doufám, že vám dobře posloužily… Nyní zařazujeme téma STRES MANAGEMENT, které možná s letní atmosférou kontrastuje, ale o to více poskytuje příležitost pro trénink technik, s kterými je možné stres ovládnout:

PŘEDSTAVUJEME WORKSHOP

STRES MANAGEMENT

„S chaotickými myšlenkami, zpocenými dlaněmi a srdcem bijícím jako buben se podívám na dveře a nepamatuji si nic, co jsem si připravil. Schůzka je za deset minut, přesto chci utéct…“ 

Zní to povědomě? Workshop „Stres management“ je zaměřený na osvojení si sady technik a programů, jejichž cílem je pomoci lidem se v životě účinněji vypořádat se stresem analýzou konkrétních stresorů a přijetím pozitivních opatření k minimalizaci jejich účinků.

SDÍLÍME S VÁMI PRAKTICKÉ TIPY – VYZKOUŠEJTE SI SAMI NA SOBĚ

MEDITACE NA CHODIDLECH NOHOU

Metoda „Meditace na chodidlech nohou“ poskytuje bezpečný prostor pro práci na zvládnutí silných emocí a regulaci nutkání být agresivní – což je častý vedlejší projev stresových situací. Tato technika nepožaduje, abyste potlačovali hněv, ale spíše ho dostali pod kontrolu. Instrukce:

  1. Ať již sedíte, či stojíte, mějte svá chodidla pevně spojena se zemí.
  2. Zaměřte se na událost, v níž jste prožívali silný vztek. Zkuste se s touto událostí ve své mysli propojit, jak nejlépe to dokážete a dovolte si znovu prožít okamžik, který způsobil hněv.
  3. Nechte myšlenky plynout přirozeně, aniž byste se je snažili vytěsnit. Zůstaňte chvíli se svým hněvem.
  4. V tuto chvíli zaměřte svou pozornost na chodidla vašich nohou.
  5. Pomalu pohybujte prsty na nohou, vnímejte, jak boty zakrývají chodidla, pociťte strukturu vašich ponožek a patu chodidel dotýkající se zadní strany bot. Pokud nemáte boty, vnímejte podlahu nebo koberec skrze chodidla vašich nohou.
  6. Dýchejte přirozeně a soustřeďte se na chodidla, dokud se necítíte v klidu.
  7. Cvičte toto cvičení, dokud jej nebudete moci použít kdekoli a kdykoli dojde k incidentu, při kterém budete mít tendenci reagovat agresivně (verbálně či fyzicky).
  8. Pamatujte, že jakmile budete v klidu, můžete od incidentu nebo situace odejít s úsměvem na tváři, protože jste dokázali ovládnout svůj hněv.

Naučte se efektivněji řídit stres a úzkost na našem workshopu. Rádi Vám sdělíme více informací, napište nám.