Vyberte stránku
Představte si situaci, kdy se navzdory fyzické či psychické nepohodě dokážete rychle a efektivně naladit zpět do „pohody“. Jak v práci, tak doma…ODOLNOST je totiž schopnost jedince za jakýchkoliv podmínek podat potřebný výkon. Například při zkoušce, obchodním jednání či jiných důležitých událostech. Zásadní je znát sami sebe a umět ovládat svoje reakce i v obtížných situacích. Tuto schopnost s vámi můžeme rozvíjet:

PŘEDSTAVUJEME WORKSHOP

RESILIENCE – PSYCHICKÁ ODOLNOST

Psychická odolnost je dynamický proces zahrnující pozitivní adaptaci na nepříznivou událost.

Workshop „Odolnost“ vás seznámí se čtyřmi klíčovými aspekty, které ovlivňují psychickou odolnost. Na základě technik a nástrojů, založených na vědeckých výzkumech, vám pomůže zvýšit úroveň vaší psychické odolnosti, rozvíjet duševní zdraví, zvýšit subjektivní pohodu, zlepšit psychosociální fungování a zlepšit výkon na pracovišti.

Workshopem Vás provede Lukáš Langertranspersonální psycholog a kouč

SDÍLÍME S VÁMI PRAKTICKÉ TIPY – VYZKOUŠEJTE SI SAMI NA SOBĚ

SEBEREFLEXE – CVIČENÍ „ZAVŘENÉ A OTEVŘENÉ DVEŘE“

Pro inspiraci doporučujeme následující cvičení, které Vám dává možnost skrze sebereflexi prozkoumat vlastní psychickou odolnost:

1. krok: Zamyslete se nad obdobím ve vašem životě, kdy Vás někdo odmítl, nebo jste propásli něco důležitého, nebo se Vám zhroutil velký plán. To by byly body ve vašem životě, kdy byly zavřené dveře. Nyní přemýšlejte o tom, co se stalo poté: co dveře otevřelo? Co by se nikdy nestalo, kdyby se prvně dveře nezavřely?

2. krok: Přemýšlejte o svých zkušenostech a odpovězte na následující otázky: Co způsobilo zavření dveří? Co vám pomohlo otevřít nové dveře? Jak dlouho trvalo, než jste si uvědomil/a, že byly otevřeny nové dveře? Je snadné nebo těžké si uvědomit, že nové dveře byly otevřeny? Co vám bránilo vidět nové otevřené dveře? …

Zajímá vás téma resilience/psychické odolnosti a rádi byste tuto schopnost rozvíjeli ve vašem týmu či sami na sobě? Rádi vám s tím pomůžeme, napište nám.