Vyberte stránku
Hanka Romanová se stala vítězkou 8. ročníku projektu INICIO pro ženy, v kterém se ženy učí podnikat. Hana zvítězila se svým v té době již částečně rozběhnutým projektem LOWKIES, což jsou nízkosacharidové křupavé krekry.

Jak vás vůbec napadlo vyrábět nízkosacharidové krekry?

Úplně tu základní variantu, dnes Natural, jsem si začala dělat sama pro sebe jako svačinku/přílohu k zelenině, když jsem potřebovala shodit okrasný prstenec kolem pasu 🙂 a dojížděla jsem na celý den dlouhé tři měsíce na jedno školení. Tehdy mi skoro vše vždy rozebrali a snědli ostatní účastníci onoho školení. Napadlo mě vyladit ještě další varianty, to když jsem chtěla třeba něco „sladkého“ a zároveň bez cukru i ke kávě, něco křupavého a bez výčitek k vínu atd. Tak to postupně vzniklo. Mými „ochutnávači“ a zároveň kritiky byli nejbližší přátelé a rodina.

Jak dlouho to trvalo od nápadu k prodeji prvního krekru?

Teď, po zkušenostech,  které člověk postupně sbírá, musím říct, že nápad je asi tak 1% z celkového projektu. Dlouhá cesta je vše ostatní a záleží na tom, zda jste v tom sama nebo máte kolem sebe někoho, kdo vás v tom podpoří, doplní a pomůže v těch oblastech, kde vy sama máte slabá místa . U mě to byl tedy asi necelý rok. 

Co považujete za klíčovou substanci pro úspěšný rozjezd podnikání?

Nepochybovat o výsledku, věřit sám sobě, být pozitivní, brát a zvažovat všechny podněty, které k vám přichází – v pozitivním i negativním slova smyslu a učit se od zkušenějších. To mi umožnilo mimo jiné i INICIO. Propojilo všechny oblasti, které jsou právě v začátku podnikání podstatné.

Vyhrála jste projekt INICIO pro ženy 2019 – čím myslíte, že porotu oslovil právě Váš projekt?

Že by křupavými krekry 🙂 ? I když stále mi zní v uších slova Margarety Křížové z finálního dne: „Oceňuji to, že i když se nerada prodáváte, přesto jdete a na ty dveře zaklepete.“ A myslím, že i o tom je podnikání, zkusit si i to, v čem se  necítíte dobře a to vás zase posune někam dál. 

Jednou z výher v programu INICIO pro ženy byl i pobyt v hotelu Augustiánský dům v Luhačovicích. Povězte nám, jak jste si pobyt zde užila a obecně jak nejraději relaxujete?

Augustiánský dům mě překvapil svojí čistou duší a energií. Svojí harmonií. Je to opravdové místo pro relax a odpočinek v pravém slova smyslu. Má úroveň a péče, která je věnována hostům je opravdu rozmazlující. Užívala jsem si jak jejich wellness, báječně energetizující zahrady a jurtu, tak i špičkovou a zdravou kuchyni a nedocenitelný klid. Není divu, že se dle statistik více než 60% hostů vrací a to číslo stále narůstá. I já k nim od té doby již také patřím. Byl to relax přesně podle mého přání. Ještě jednou děkuji za celý pobyt.

Hani, děkujeme za rozhovor a přejeme Vám i Vašim krekrům hodně hladových zákazníků. Křup.

 

Foto: archiv AGENDER s.r.o., Augustiánský dům

CHCETE VÍCE INFORMACÍ?

Pokud chcete ochutnat křupavé krekry LOWKIES, objednat si je můžete na Instagramu: Lowkies Crackers.

Děkujeme hotelu Augustiánský dům, který poskytl poukaz na ubytování pro vítězku INICIO pro ženy. Více informací o hotelu včetně možnosti rezervace na: www.augustian.cz

Více o projektu INICIO pro ženy, který učí ženy podnikat, naleznete zde: https://www.inicioprozeny.cz/