PRÁCE S MOZKEM

Držet krok s technickým vývojem společnosti znamená i schopnost adaptovat se na nadměrný příliv informací. Abyste v procesu učení nepodléhali pocitu bezmocnosti a nezvládání, je třeba pochopit, na jakých principech naše lidská paměť informace ukládá.

K tomu Vám poslouží tento workshop, v kterém se dozvíte, jakých mentálních schopnosti je třeba v procesu pamatování využívat, aby se informace dostávaly do dlouhodobé paměti. Naučíte se, jak optimalizovat Vaše pracovní (učební) prostředí, aby se zvýšila Vaše koncentrační schopnost a osvojíte si techniky z paměťového tréninku, za jejichž využití jste schopni velmi rychle zpracovávat nové vědomosti či fakta. Obsah Vaší prezentace budete zvládat bravurně, na jednání se budete moci velmi rychle připravit a pamatování si jmen osob se pro Vás stane zábavou.

Workshop  je kombinací naučného programu se zábavnými  úlohami a je postaven na poznatcích z neurovědy a vlastních mnohaletých zkušenostech trenérky v paměťovém sportu. Trenérka byla také součástí několika zahraničních neurovědeckých studií.

 

MUDr. Michaela Karsten - Trojnásobná mistryně světa v paměťových schopnostech

Michaela Karsten je promovaná lékařka, od roku 1998 aktivní v paměťovém sportu, v kterém dosáhla řady vysokých ocenění: trojnásobná mistryně světa v paměťových schopnostech, několikanásobná národní mistryně (ČR), GrandMaster (Mind Sport Olympiade) & Guinnessrekordmanka. 

V roce 2010 založila vlastní společnost MindKarat® pro mentální a paměťový trénink. Je také autorkou knihy “Úspěšná paměť”; publikovala  řadu článků o paměti. Své mnohaleté zkušenosti nyní předává formou přednášek, seminářů a individuálních tréninků. Pracuje se studenty na mnoha německých univerzitách, ale zrovnatak i s osobami pracovně činnými (od administratívních pozic až po nejvyšší manažerské úrovně). K jejím českým firemním klientům patří například společnosti  ČEZ a.s., E.ON s.r.o., Moneta Money Bank a.s., Ško energo s.r.o., top vision s.r.o. , HP Academy, MetLIFE, Škofin, BRUSH, Barum Continental a z mezinárodních společností DZ Bank Berlin, Aufbaubank Erfurt, Justizministerium Thüringen, Innenministerium Thüringen, NDR/Norddeutsche Rundfunk Hamburg, IT-Firma ORACLE, IBM a mnohé další. Michaela Karsten je autorkou projektu k rozvoji osobnosti „Brillant Brain“ (www.brillantbrain.com), který se zaměřuje na oblasti koncentrace, paměti a myšlení, kreativity  a emoční inteligence. Je spoluzakladatelkou spolku MemoryXL (evropský spolek k rozvoji paměťových schopností), dále je spoluzakladatelka KIWANIS klubu v Erfurtu/ Německo (třetí největší světová servisní organizace na pomoc dětem), členka spolku MENSA ČR a členka spolku žurnalistů DVPJ – Německo. V roce 2017 byla přijata za profesionálního speakera  pod spolek „German Speakers Association e.V.“.

Lektorský profil Michaela Karsten