OPEN MIND


Vztah mezi psychologickými procesy (duší) a nervovým imunitním systémem našeho těla a jeho funkcí je významné téma moderní medicíny. Důležitým objevem neurovědy (Covey, 2015) ve vztahu k myšlení a chování je prokázání nedostatečné efektivity v případě, že je využíván pouze potenciál IQ (racionální inteligence), proto seznámíme účastníky programu s potenciálem řešení vizí, strategií a problémů na jiných úrovních vědomí a zapojíme tak poznatky z výzkumu dosud známých druhů inteligencí – IQ, EQ (emoční inteligence), SQ (spirituální inteligence).

LEKTOŘI/TÉMATA

Lukáš Langer
Lukáš Langer

Duševní pohoda

Stanislav Bernard
Stanislav Bernard

Limity vznikají v naší hlavě

Jan Benda
Jan Benda

Mindfulness a meditace

Jana Moravová
Jana Moravová

Mindfulness leadership

Lukáš Langer
Lukáš Langer

Transpersonální leadership a symbolické vnímání

Radim Passer
Radim Passer

Tao života

Laura Janáčková
Laura Janáčková

Psychosomatika, stres a jeho vliv na úspěch

Viliam Poltikovič
Viliam Poltikovič

Smrt jako transformace a nový začátek

Míša Kučová
Míša Kučová

Holistická („superfood“) výživa a její vliv na výkon v práci

Petra Janíčková
Petra Janíčková

Intuice a její vliv na úspěšné rozhodování

 

Roční rozvojový program, jež bude pracovat s celistvými osobami na úrovni IQ, EQ a SQ, startuje v dubnu 3. 4. 2019 v Praze a skončí 8. 4. 2020.


Lukáš Langer
Lukáš Langer
Odborný garant programu OPEN MIND, Psycholog a transpersonální kouč

Vystudoval energetiku na Technické univerzitě v Ostravě. Působil jako odborný konzultant v oblasti jaderné energetiky a vedl výstavbu jaderných elektráren v Evropě. Inspirován osobností Carla G. Junga se rozhodl vystudovat psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Je členem České společnosti pro analytickou psychologii a frekventant výcviku v analytické psychologii a jungovské psychoterapii. Působí ve své soukromé psychologické praxi a jako asistent Mudr. Milana Hrabánka při práci s technikou holotropního dýchání. V rámci své praxe se věnuje individuálnímu psychologickému poradenství a psychoterapii, přičemž uplatňuje celostní pohled na člověka. Pořádá sebezkušenostní semináře na témata výkladu snů, práce se symbolickým obrazem a technikou Sandspiel. Ve firemním prostředí vede semináře na téma Well-Being a působí jako transpersonální kouč, což je styl řadící se mezi transformační metody koučinku zabývající se změnami osobnosti, hlubšími a závažnějšími celoživotními tématy. Směřuje tak firemní kulturu soutěžení ke kultuře sdílení. Human resources nahrazuje human relations. V roce 2017 odcestoval se svou rodinou do Peru, kde žil v Amazonii a Sacred Valley. Věnoval se studiu a výzkumu spirituálních tradic domorodých kultur a šamanismu. Kombinací poznatků spirituálních technik původních kultur s moderními výzkumy vědomí a výzkumy z oblasti transpersonální a pozitivní psychologie rozvíjí kompetence svých klientů tak, aby mohli zažívat radost, plnost a jedinečnost své vlastní autenticity. V rámci své praxe se věnuje individuálnímu psychologickému poradenství a psychoterapii, přičemž uplatňuje celostní pohled na člověka se zaměřením na spirituální aspekt lidské duše. Pořádá sebezkušenostní semináře na témata práce se symbolickým obrazem, technikou Sandspiel, well being a prevence před syndromem vyhoření. Dále působí ve firemním prostředí jako transpersonální kouč, což je styl řadící se mezi transformační metody koučinku, zabývající se změnami osobnosti, hlubšími a závažnějšími celoživotními tématy. Směřuje tak firemní kulturu soutěžení ke kultuře sdílení. Human resources nahrazuje human relations.

Petra Janíčková
Petra Janíčková
Zakladatelka programu OPEN MIND

Petra Janíčková o sobě říká: "Cítím se jako "vyléčená workoholička." Lektorka a koučka, majitelka společnosti AGENDER, a bývalá top manažerka a ředitelka Britské obchodní komory v ČR, jež je autorkou mezifiremního mentoringového programu Equilibrium pro talentované ženy a muže v ČR. Vystudovala ekonomii a management na VŠP, Fakultu multimédií a komunikací na Baťově univerzitě ve Zlíně, a Mindfulness a meditace na Middlesex University v Anglii. Začala podnikat již v 19 letech. V osmém měsíci těhotenství se rozhodla založit firmu, a spustila flexibilní pracovní portál "pracezeny.cz" a projekt, který učí ženy podnikat "inicioprozeny.cz". Je zakladatelkou a prezidentkou oblíbeného festivalu inspirace a energie "vsemzenam.cz".

OPEN MIND - LAUNCH

Přijďte si poslechnout, co účastníkům program OPEN MIND přinese a pokud Vás osloví, přidejte se mezi ně.

Kdy: 3.10.2018 od 15:30 do 17:00 hod

Kde: Animika Hub, Křižíkova 176/27, 186 00 Praha 8-Karlín

Pokud se chcete zúčastnit setkání, kde bude program představen jeho zakladateli Petrou Janíčkovou a Lukášem Langerem, pište na zuzana.ruzickova@agender.cz nebo využijte kontaktní formulář:

Odesláním formuláře potvrzujete, že jste se seznámil/a s Prohlášením o ochraně osobních údajů